Programmu apraksti
Adoptētāju un audžuģimeņu sākotnējās mācības
Mācības palīdz izprast traumas atstāto ietekmi, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā rūpēties par bērniem, kuri ir uzņemti adoptētāju vai audžuģimenē.
Emocionāli kompetenta skola (EKS)
Mācības palīdz izprast emocionālo traumu atstāto ietekmi uz bērna spēju mācīties un regulēt savas emocijas, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā strādāt ar bērniem, kuri ir piedzīvojuši emocionāli nelabvēlīgus apstākļus un/vai šķiršanos ģimenē.
Ģimenes un bērna izvērtēšana un savietošana
Mācības palīdz izprast traumu atstāto ietekmi, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā strādāt ar bērniem, kuri ir piedzīvojuši emocionāli nelabvēlīgus apstākļus un šķiršanu no ģimenes.
Pārejas procesa izpratne un vadīšana
Mācības dod priekšstatu par bērna vajadzībām un ģimenes dinamiku bērna pārejas procesā ārpusģimenes aprūpē. Mācību mērķis ir sagatavot visus iesaistītos speciālistus, lai pēc iespējas samazinātu bērna pārvietošanas traumatisko pieredzi.
Aizbildņu un audžuģimeņu sākotnējās mācības
Mācības palīdz izprast emocionālās traumas atstāto ietekmi, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā rūpēties par bērniem, kuri ir uzņemti aizbildņu vai audžuģimenē.
Emocionāli kompetenta bērnu aprūpe (EKBA)
Mācības palīdz izprast traumu atstāto ietekmi, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā strādāt ar bērniem, kuri ir piedzīvojuši emocionāli nelabvēlīgus apstākļus un/vai šķiršanos ģimenē.
Uzticībā pamatotu attiecību ieviešana (TBRI)
TBRI modeļa pamatā ir attiecību veidošana, un to var izmanot rūpīgi un uzmanīgi aprūpētāji jebkurā vidē, jebkura vecuma un riska grupas bērniem un jauniešiem.
Kompetenta emocionāli traumētu bērnu aprūpe (KETBA)
Mācības palīdz izprast traumas atstāto ietekmi, kā arī sniedz praktiskus padomus, kā strādāt ar bērniem, kuri ir piedzīvojuši ģimenes šķiršanos vai citu emocionālo traumu.
Bērnu emocionāla audzināšana (BEA)
Kad ģimenē ienāk bērns, vecākiem jāprot ne tikai bērns aprūpēt fiziski. Tikpat svarīgi ir prast atbildēt uz bērna emocionālajām vajadzībām, kas spēlē neatsveramu lomu bērna attīstībā. Izpratne nomierina – mēs negaidīsim no bērna to, kam viņš vēl nav gatavs.